Marco Reus: największy pechowiec w Niemczech?

Marco Reus: największy pechowiec w Niemczech? „Żółta Ściana” to określenie najbardziej fanatycznej trybuny kibiców Borussii Dortmund. W meczach Bundesligi zasiada tam 25 tysięcy kibiców, w rozgrywkach europejskich liczba ta kurczy się do 11 tysięcy. W książce „Borussia Dortmund. Siła Żółtej Ściany” Uli Hesse dokładnie pokazuje, jak trudno zostać idolem ludzi, dla których BVB to całe życie. Aktualnie ich bożyszczem jest postać ze wszech miar nieoc

Okrągłe urodziny Gerrarda – legendy Liverpoolu i trenera Glasgow Rangers

Niektórzy ludzie zwyczajnie rodzą się pechowcami. Wiecie, cegła w drewnianym kościele, kwestie tego typu. Choć dają z siebie wszystko, to po prostu znaleźli się w złym miejscu o niewłaściwym czasie i niewiele mogą na to poradzić. Pomimo wszystkich wielkich sukcesów Stevena Gerrarda w barwach Liverpoolu, możemy mu z pewnością doczeepić łatkę pechowca.

Maciek z footroll: 'Moje ulubione sportowe… książki’

Dzisiaj skupiamy uwagę na Maćku z footroll.pl, który podzielił się z nami swoimi ulubionymi książkami sportowymi 🙂 To właśnie Maciek w 2013 roku założył kanał na YouTube, który dziś generuje miliony wyświetleń miesięcznie. Lubi projekty, obok których nie przechodzi się obojętnie – Footroll jest jednym z nich!

Nawet José Mourinho nie wierzył, że FC Porto może wygrać Ligę Mistrzów. Jak dokonał niemożliwego?

„Nawet José Mourinho tak naprawdę nie wierzył, że FC Porto może wygrać Ligę Mistrzów w 2004 roku” – opisuje w swojej książce „Gegenpressing i tiki-taka. Jak rodził się współczesny europejski futbol” Michael Cox. Jak Portugalczyk doprowadził więc swój zespół to tak gigantycznego sukcesu? Wyruszcie wraz z nami w podróż w przeszłość.

Rado Chmiel: 'Moje ulubione sportowe… książki’

Ciężko jest wybrać pięć najlepszych książek sportowych, kiedy pochłania się je niemal na co dzień w ilościach hurtowych. Zadanie trudne, ale nie niemożliwe, dlatego też ja skupiłem się w swoim zestawieniu na książkach, które wyjątkowo mocno zapadły mi w pamięci i wpłynęły na moje życie zawodowe jak również osobiste.

Aleksander Tabor: Wejdź w świat wyspiarskiej piłki

W sezonie 2015/2016, Leicester City zaskoczyło piłkarski świat zdobywając pierwsze w swojej historii Mistrzostwo Anglii. Główni faworyci tacy jak: obydwa kluby z Manchesteru, londyńskie zespoły (Arsenal, Chelsea, Tottenham) i Liverpool zawiedli. Na odpowiedź gigantów nie czekaliśmy długo. Latem 2016 roku doszło do dużych roszad na ławkach trenerskich. Do Anglii przyszli kolejni trenerzy z zagranicy – po zdobytych trzech mistrzostwach Niemiec z Ba

23. urodziny perły holenderskiej piłki – Frenkiego de Jonga!

Miłość FC Barcelony z Holandią trwa od dziesiątek lat. Nie może być inaczej, skoro wielki Johan Cruyff przeniósł filozofię swego mentora, Rinusa Michelsa, do stolicy Katalonii i stworzył z niej punkt odniesienia dla całej piłkarskiej Europy przełomu lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych. Całą tę przemianę kulturową fenomenalnie opisuje Michael Cox, w niedawno wydanej w Polsce książce „Gegenpressing i tiki-taka. Jak rodził się nowoczesny euro

Julia Cicha: Kiedy podanie staje się piękniejsze od strzału

Julia Cicha (fcbarca.com): Kiedy podanie staje się piękniejsze od strzału. Nawet największy piłkarski laik bez problemu rozpozna termin tiki-taka, skojarzy go z Barceloną Pepa Guardioli i z reprezentacją Hiszpanii. Opowieść o ewolucji hiszpańskiego stylu należy jednak rozpocząć od krótkiej wycieczki do Holandii, ojczyzny Johana Cruyffa, który wywarł na nim bodaj największy wpływ.