Zwycięstwo Polski 5:1 nad Peru odniesione 22 czerwca 1982 roku w La Coruñi okazało się punktem zwrotnym dla drużyny Antoniego Piechniczka
Efektowna wygrana poprawiła humory w drużynie Biało-Czerwonych przed kolejnymi ważnymi starciami z Belgią i ZSRR w drugiej rundzie zmagań o Puchar Świata. Polacy odpowiedzieli wtedy na krytykę dziennikarzy w najlepszy możliwy sposób, o czym wspomnieli ówczesny selekcjoner drużyny narodowej i jego zawodnicy w książce „Antoni Piechniczek. Bezkompromisowa biografia”: „Piechniczek: – Po dwóch bezbramkowych remisach prasa … Dowiedz się więcej